Ginx - kanał o grach wideo od grudnia w PolsceW grudniu 2012 roku w Polsce pojawi się międzynarodowy kanał Ginx, poświęcony grom wideo. Stacja zadebiutuje w sieci kablowej Toya (3 grudnia br.). Początkowo będzie dostępna w jakości SD, ale przyszłym roku w naszym kraju ma pojawić się też wersja HD. Na początku 50 procent programu Ginx w naszym kraju nadawane będzie w języku polskim, a reszta po angielsku. Ilość treści emitowanych z polskim tłumaczeniem będzie jednak rosła. Dystrybucją stacji u wszystkich operatorów w Polsce zajmuje się firma Chello Central Europe.

Ginx nadaje na świecie od 2008 roku. Na jego antenie można znaleźć programy poświęcone różnym typom gier wideo - od gier na konsole i komputery do gier na urządzenia mobilne. W ramówce są też relacje z wydarzeń związanych z grami jak E3 czy Gamescom.

- Ginx będzie początkowo dostępny w jakości SD, ale planujemy udostępnić wersję HD w ciągu 2013 roku - powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Tony Wawryk, vice president affiliate sales w Ginx TV.

źródło: wirtualnemedia.pl