CBS Action - nowość, pozostałe CBS to rebranding3 grudnia 2012 roku obecne już w Cyfrowym Polsacie kanały Chello Zone przejdą rebranding wynikający ze współpracy nadawcy z CBS Studios International. I tak Zone Europa przekształcony zostanie w CBS Europa, Zone Reality w CBS Reality, Zone Romantica w CBS Action i Club TV w CBS Drama. Nie było jednak wiadomo, jak Cyfrowy Polsat potraktuje te stacje - jako now, czy nie. Sytuacja została już wyjaśniona.

Cyfrowy Polsat usunął z wykazu kanałów gwarantowanych w PWU (Promocyjne Warunki Umowy) kanał Zone Romantica. W najnowszych umowach stacja jest już oferowana tylko w sposób promocyjny. W najnowszej ulotce platforma wyjaśnia, iż 3 grudnia br. obecne w Cyfrowym Polsacie kanały Club TV, Zone Reality i Zone Europa zmienią nazwy na CBS Drama, CBS Reality i CBS Europa. Tego samego dnia do oferty dołączy nowy kanał CBS Action.

CBS Action nie jest uważany przez Cyfrowy Polsat za następcę Zone Romantica (kanały będą różnic się tematyką, Zone Romantica nadaje telenowele, a CBS Action będzie emitował m.in. seriale sensacyjne). Oznacza to, że rebranding Zone Romantica jest traktowany przez Cyfrowy Polsat jako zakończenie nadawania kanału. CBS Action będzie nową stacją i dlatego właśnie usunięto już Zone Romantica z PWU. Dlatego też Cyfrowy Polsat podając liczbę nowych kanałów w ofercie podał 20, uwzględniając jedynie CBS Action jako nowość, a pozostałe kanały CBS już nie.

źródło: tvpolsat.info