Witam!

Ostatnio bardzo wiele osób pyta się mnie jak skonfigurować oscam pod newcamd postanowiłem napisać ten krótki poradnik.

Konfiguracja wygląda w sumie identycznie dla enigmy i dla neutrino. No może poza tym, że w neutrino oscam włącza się pod niebieskim, a w enigmie przez e2 menager (niebieski --> zielony)

1. Pobieramy pliki oscam.srvid oraz oscam.serivices z tej strony:

Kod:
Musisz się zalogować, aby zobaczyć zawartość lub kliknij Tutaj aby dokonać rejestracji na forum 
Oczywiście najpierw zaznacz jaka platforma (jakie platformy) cię interesuje.
Pobierasz klikając na dwa żółte kwadraciki z nazwami plików.

2. Wgraj pobrane pliki przez ftp do katalogu /var/keys

3. Jeśli masz uruchomiony oscam to dobrze, jeśli nie uruchom go

4. Wejdź w konfiguracje oscam przez przeglądarkę (ipboxa:8888, np. 192.168.1.222:8888)

5. Powinno pokazać Ci się okienko konfiguracji oscam. Kliknij na zakładkę readers

6. Po kliknięciu na zakładkę readers wyświetli Ci się takie okienko jak na zdjęciu. W label wpisz dowolną nazwę, a protocol wybierz Newcamd, po czym kliknij na Add

7. Wyświetli się takie okienko:

Wypełnij wszystko zgodnie z pokazanym przeze mnie przykładem, podając oczywiście swoje dane, po czym kliknij na save.

8. Kliknij teraz na zakładkę shutdown i potem na restart. Po chwili oscam powinien się zresetować.

9. po restarcie kliknij ponownie na readers i zobacz czy przy twojej konfiguracji nie widnieje czerwony X w tabelce LOCK, jeśli tak, kliknij na niego.

10. W zakładce status powinna się pojawić twoja konfiguracja w tabelce Proxies. Jednak będzie przy niej status UNKNOWN oraz IP 0.0.0.0 do momentu aż nie wejdziesz na jakiś kodowany kanał. Po przełączeniu na taki kanał status powinien się zmienić po chwili na CONNECTED, oraz powinno pojawić się IP

Uwaga!
W przypadku gdy konfiguracja oscam w przeglądarce nie chce się otworzyć należy edytować plik oscam.conf i wykasować z niego znaczki #

To chyba wszystko. W razie pytań proszę pisać w tym poście.

Dodaję configi z DZIAŁAJĄCEGO u mnie oscama. Po ich wgraniu no i oczywiście wpisaniu niezbędnych danych wszystko powinno ruszyć. A i jeszcze jedno. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale używam oscama w wersji 4158.

oscam.conf
Kod:
Musisz się zalogować, aby zobaczyć zawartość lub kliknij Tutaj aby dokonać rejestracji na forum 
oscam.server

Kod:
oscam.user

Kod:
Zawartości plików oscam.services oraz oscam.srvid nie podaję, gdyż są one zależne od indywidualnych potrzeb użytkownika i możne ja sobie samemu wygenerować. Jak to zrobić opisałem powyżej.