Cytat:
Uruchomienie karty Telewizji Na Kartę w Mediasatach/Philipsach ogranicza się do zakupu czytnika (30 - 50 zł), zaprogramowaniu go za pomocą odpowiedniego wsadu i umieszczeniu aktywnej karty TNK w przygotowanym czytniku. Pamiętać należy, ze dekoder Cyfry+ musi mieć zmienione oprogramowanie na „alternatywne”.Teoretycznie posiadając odrobinę zdolności z zakresu elektroniki, czytnik można wykonać także samemu.

Niestety karta TNK nie aktywuje się w takim zestawie, ale z samym działaniem aktywnej karty nie ma żadnych problemów i zostało to przetestowane.

W ten sposób byli abonenci Cyfry+ posiadający starsze modele odbiorników mogą wykorzystać sprzęt do oglądania nowej, taniej oferty Telewizji Na Kartę, co wkrótce może być jedyną alternatywą na oglądanie polskich kanałów kodowanych.

Metoda na oglądanie TNK na Mediasatach/Philipsach jest głównie kierowana do osób już posiadających w/w dekodery, ale nie ma problemu wykorzystać do tego celu także nowo zakupione Mediasaty, przy czym zmiana ich oprogramowania jest nielegalna.

Cenowo obydwa rozwiązania (jeśli liczyć nowy zakup) wychodzą podobnie: 99zł za dekoder z C+, 49 zł - karta 3m TNK, ok. 50 zł za czytnik, czyli tyle samo, ile zestaw Telewizji Na Kartę z odbiornikiem TechniSat za 199zł. Dlatego skorzystają na tym przede wszystkim osoby już posiadające w/w modele dekoderów.