Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
 1. #11
  Senior Member
  Dołączył
  Jan 2009
  Posty
  485
  Telewizory 3D już w Polsce

  Samsung, jako pierwszy producent elektroniki użytkowej wprowadza nowy standard na polski rynek. Na półkach polskich sklepów pojawiły się telewizory 3D. Klienci mają możliwość zakupu pełnego rozwiązania (telewizor + odtwarzacz Blu-ray 3D + okulary).  Technologia 3D, dostępna dotychczas tylko w niektórych kinach, już dziś wchodzi do polskich domów. W tym tygodniu w sprzedaży pojawiły się pierwsze telewizory Samsung 3D LED TV, model UE40C7000, odtwarzacze Blu-ray 3D, model BD-C6900 oraz aktywne okulary migawkowe. Taki zestaw pozwala cieszyć się trójwymiarową rozrywką we własnym salonie.  Telewizory 3D Samsunga nie tylko odtwarzają obraz zapisany w trzech wymiarach, ale także konwertują tradycyjny obraz 2D do postaci trójwymiarowej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, użytkownicy mogą w pełni korzystać z możliwości 3D nowego sprzętu, bez względu na dostępność filmów i programów nagranych w tym formacie. Funkcja konwersji tradycyjnych obrazów do postaci 3D pozwala na nadanie im głębi i uzyskanie wrażenia uczestnictwa w tym, co dzieje się na ekranie. Technologia 3D Samsunga i szybki panel zastosowany w telewizorach zostały zoptymalizowane tak, aby dostarczać widzom jak najwierniejszego efektu 3D. W każdej chwili, za pomocą jednego przycisku, można wrócić do trybu standardowego 2D Full HD.
  Wprowadzane właśnie na rynek telewizory 3D Samsunga oferują dodatkowo rozbudowane funkcje łączności. Udoskonalona usługa Internet@TV w tegorocznych modelach zapewnia dostęp do pierwszego na świecie sklepu z aplikacjami multimedialnymi dla telewizorów - Samsung Apps. Urządzenia wyposażono także w funkcję łączności bezprzewodowej AllShare, za pomocą której możliwa jest płynna komunikacja i wymiana treści pomiędzy telewizorem, a innymi urządzeniami podłączonymi do domowej sieci. 3D LED TV Samsunga to również proekologiczne telewizory - wszystkie tegoroczne modele z zapasem spełniają wyśrubowaną normę Energy Star 4.0.

  Na polskim rynku dostępne są już telewizory Samsung 3D LED TV Serii 7 i 8, w sugerowanych cenach 7 999 zł za model UE40C7000 i 10 999zł za model UE46C8000. Do sprzedaży trafiły jednocześnie odtwarzacze Blu-ray 3D w sugerowanej cenie 1 999 zł (model BD-C6900) oraz aktywne okulary migawkowe w cenach od 399 zł do 599 zł.

  Źródło: Samsung

 2. #12
  Senior Member
  Dołączył
  Jan 2009
  Posty
  485

  Telewizory Sharp LED z Quattron w Polsce

  Telewizory Sharp LED z Quattron w Polsce

  Tuż po świętach wielkanocnych na rynek polski trafią serie telewizorów Sharp Aquos LED z technologią Quattron. Nowe modele charakteryzują się wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.  Sharp Aquos LED serii LE820E i LE810E wyposażono w technologię Sharp Quattron[1] (RGB+Y). Dodanie koloru żółtego, jako czwartego piksela w nowych panelach Sharp zapewnia jaśniejszy obraz. Możliwość wyświetlania około miliarda kolorów w połączeniu z podświetleniem LED i nowymi panelami X-Gen przynoszą wyraźne zalety pod względem jakości obrazu i reprodukcji kolorów w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami z panelami RGB. Oprócz jasnych, słonecznych odcieni kolorów żółtego i złota, dodany subpiksel Y pozwala na odtwarzanie kolorów, tak żywych i soczystych, jakimi są w rzeczywistości. W telewizorach z technologią Quattron obraz ma o ponad 30 proc. większą rozdzielczość niż w tradycyjncyh LCD, wyraźnie lepszy kontrast oraz wspomnianą już jasność.

  Serie nowych telewizorów Sharp Aquos LED to modele Full HD 100Hz, wyposażone w tunery do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T i DVB-C. Oba modele mają cztery wejścia HDMI oraz wejście na USB, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie plików z pamięci przenośnej, czy dysków zewnętrznych. Pliki audio, video oraz zdjęcia odtwarzane są poprzez zintegrowany Media Player.

  Co unikalne na rynku, najnowsze Sharp Aquos LED odtwarzają pliki DiviX i DiviX HD. Także nową funkcją w telewizorach jest Time Shift, czyli możliwość pauzowania i cofania audycji telewizyjnych. Taką funkcjonalność oferują modele LE820E. Seria ta dodatkowo ma gniazdo Ethernet, umożliwiające podłączenie telewizora do sieci. Wysokiej jakości dźwięk w nowych Sharp Aquos LED zapewnia system głośników 2 +1 o mocy (2x10W + 15W).

  Źródło: Sharp

 3. #13
  ==Mario==
  Goście

  Cała prawda o telewizorach LED

  Cała prawda o telewizorach LED  LCD LED na cztery sposoby  Czy LED to rzeczywiście technologiczny przełom na rynku telewizorów? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? A wreszcie – jakie typy odbiorników LED są aktualnie dostępne w sprzedaży? Na te i inne pytania odpowiada Juliusz Kornaszewski, wieloletni zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „PC World”, szef działu sprzętowego „Kino Domowe – Magazyn DVD” oraz ekspert Centrum Dobrego Obrazu.

  Jeśli sądzisz, że telewizor LED to produkt najnowszej technologii, następca telewizora LCD, to jesteś w błędzie. Część producentów chciałaby, aby klienci tak myśleli. Jednak prawda jest inna – LCD LED to po prostu kolejna odmiana telewizora ciekłokrystalicznego. Różni się w nim tylko jeden element – podświetlenie ekranu. Warto również wiedzieć, że LED występuje w aż czterech odmianach, o których dowiesz się z naszego materiału.

  Podświetlane diodami LED ekrany LCD są na rynku dłużej niż wielu osobom może się wydawać. Początkowo były to monitory LCD, które trafiły na rynek już w 2004 roku. W kolejnych latach rosły zarówno popularność, jak i stopień zaawansowania rozwiązań LED, a aktualnie ten typ odbiorników jest dla wielu osób synonimem nowoczesności. Zanim jednak przejdziemy do omówienia poszczególnych rodzajów podświetlenia matrycy ciekłokrystalicznej diodami LED i wynikającymi z tego konsekwencjami dla jakości obrazu i budowy samych odbiorników TV, wyjaśnimy w skrócie, jak zbudowany jest telewizor LCD. W uproszczeniu można powiedzieć, że składa się on z czterech grup komponentów:
  - Obudowa – skrywa wszystkie elementy technologiczne telewizora.
  - Podświetlenie – ekran LCD musi być wyposażony we własne źródło światła, a stosowane obecnie rozwiązania to świetlówki fluorescencyjne lub diody LED.
  - Kolejnym z elementów jest płyta główna zawierająca elektronikę odpowiadającą za sterowanie matrycą ciekłokrystaliczną, gniazda do połączeń pomiędzy urządzeniami i tunery TV zapewniające odbiór kanałów telewizyjnych.
  - Matryca LCD – widoczny dla każdego ostatni element składowy telewizora to matryca ciekłokrystaliczna. Warto w tym miejscu wspomnieć w telegraficznym skrócie, czym panel LCD różni się od plazmowego.

  Jak działa plazma?

  Podstawową cechą ekranów plazmowych jest to, że składają się z dwóch szklanych tafli. Na jedną naniesiona jest czarna matryca elektrod przewodząca prąd, a drugą pokrywa luminofor złożony z czerwonych, zielonych i niebieskich plamek, czyli podstawowych barw, z których powstają pozostałe kolory. Między szklanymi taflami znajduje się mieszanina neonu i ksenonu. Gdy elektrony jonizują gaz powstaje promieniowanie ultrafioletowe, co pobudza do świecenia luminofor. Piksele ekranu plazmowego świecą zatem samoistnie, nie potrzebują dodatkowego podświetlenia, jak w ekranie LCD.

  Jak działa LCD?

  LCD funkcjonuje na innej zasadzie. Ekran LCD składa się z warstwy ciekłych kryształów umieszczonych między dwoma polaryzatorami ustawionymi prostopadle względem siebie. W LCD piksele nie świecą tak jak w plazmie, lecz służą jako filtr przepuszczający światło. Aby tak się stało, do ciekłych kryształów wystarczy przyłożyć napięcie elektryczne, a molekuły przemieszczą się pionowo, przepuszczając światło bez zmiany położenia o 90 stopni. Źródłem oświetlenia jest lampa fluorescencyjna emitująca białe światło, które przepuszczane jest przez aktywny filtr w celu uzyskania odpowiedniego koloru.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •