Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Senior Member
  Dołączył
  Oct 2008
  Posty
  756

  Pl Sharing bez kompa

  PFL jest to adapter pozwalający rozszerzyć funkcjonalność tunera cyfrowego o kartą sieciową. Urządzenie jak na razie współpracuje z tunerami Ferguson i innymi zgodnymi z nim (m.in. Arion, New Star, itp.), Pioneer, Humax i Philips(RS232). W przyszłości jednak urządzenie będzie wspierać tunery posiadające czytnik kart abonenckich takie jak: Philips 3010 i 6010, Aston, Pace, Thomson, itp. stosując tzw. SEASON/LOGGER (na razie wersja testowa). W przypadku chęci podłączenia adaptera do tunera poprzez złącze RS232 powinniśmy się upewnię czy odbiornik posiada specjalny soft "edukacyjny" czyli taki który umożliwia przekazywanie uprawnień na port komunikacyjny. Jeśli takiego nie posiadamy powinniśmy się bezwzględnie w takowy zaopatrzyć ponieważ w innym przypadku urządzenie nie będzie współpracować prawidłowo. Karta sieciowa na przednim panelu posiada 5 diod LED informacyjnych, sygnalizujących status urządzenia, oraz przycisk "Reset". Pierwsze dwie diody (czerwona i zielona) informujc o aktualnym stanie urządzenia. Kolejne trzy diody (czerwona, zielona i żółta) informują o stanie układu od sieci Ethernet. Przycisk "Reset" umo?liwia przeprowadzenie ponownej inicjalizacji urządzenia bez konieczności odłączania adaptera od zasilania (szczeg?lnie przydatne przy konfiguracji).


  Na tylniej ściance znajdziemy gniazdo zasilania, gniazdo sieciowe oraz port komunikacyjny RS232. Do gniazda zasilania podłączamy zasilacz sieciowy który znajduje się w komplecie*. Więcej informacji na ten temat znajduje się w dziale "Sposób podłączenia".


  Po podłączeniu i poprawnym skonfigurowaniu urządzenie umożliwia korzystanie z usługi tzw. sharingu czyli współdzielenia uprawnień z legalnie opłacanej karty abonenckiej**. Aktualnie karta sieciowa obsąuguje serwery Camd3 w wersji 357x (UDP), Newcamd oraz SatBazaar. Urządzenie potrafi korzystać z dwóch niezależnych serwerów. Do przeprowadzenia konfiguracji podłączamy urządzenie kablem Null-Modem do wolnego portu RS232 w komputerze oraz używając specjalnego programu "Konfigurator" ustawiamy potrzebne parametry. W podobny sposób aktualizujemy oprogramowanie urządzenia. Więcej informacji na ten temat znajduje się w dziale "Konfiguracja". Interfejs programu zostać zaprojektowany w prosty i czytelny sposób. Adapter zostać również wyposażony w prosty i czytelny interfejs WWW. Interfejs ten pozwala na podgląd bieżących ustawień oraz ich zmian?.

  * Tylko wersja BOX, wersja OEM nie zawiera obudowy i zasilacza.
  ** Należy pamiętać że legalne jest tylko dzielenie karty w obrębie jednego lokalu.


  Konfiguracja
  Aby przystąpić do konfiguracji należy podłączyć urządzenie jak wyżej z tym wyjątkiem, że kabel RS232 zamiast do tunera podłączamy do wolnego portu COM w komputerze:

  Następnie uruchamiamy program "Konfigurator":

  Wybieramy port do którego podłączyliśmy urządzenie i klikamy "Otwórz":

  Otwarcie portu zostanie zasygnalizowane w okienku logu:

  Następnie naciskamy przycisk "Reset" na przednim panelu urządzenia aby zainicjować proces konfiguracji, co zostanie zasygnalizowane w oknie logu i świeceniem obydwóch diod sygnalizacji stanu urządzenia:

  Teraz możemy przystąpić do konfiguracji urządzenia. W celu ustawienia parametrów karty sieciowej, serwera i tunera zaleca się najpierw je z czytać z adaptera klikając przycisk "Odczytaj", następnie zmodyfikować potrzebne parametry i zapisać je klikając przycisk "Zapisz". W celu zmiany odpowiednich parametrów należy wybrać odpowiednią zakładkę:

  W zakładce:
  - ustawiania urządzenia ustawiamy takie parametry jak adres IP urządzenia, bramy, serwera dns itp.
  - ustawiania tunera wybieramy jaki posiadamy tuner
  - ustawienia serwera 1(serwera 2) wybieramy z jakiego typu serwerem chcemy się łączyć oraz jego adres i port, podajemy swój login, hasło i ewentualnie Des Key (tylko dla serwera newcamd)
  - pozostałe ustalamy swoje hasło do interfejsu WWW
  - debagowane wybieramy poziom szczegółów oraz wpisujemy adres IP komputera na którym będzie uruchomiony program
  „Debuger”

  Przyciski "Odczyt" jak i "Zapis" tyczą się wszystkich zakładek czyli zapisujemy i odczytujemy wszystkie parametry we wszystkich zakładkach. Poprawnie skonfigurowane urządzenie jest od razu gotowe do działania. Jeżeli w naszej sieci działa serwer DHCP i chcemy aby urządzenie pobierało z niego parametry takie jak ip, maske, brame i dns to należy jako adres IP urządzenia wpisać 0.0.0.0

  W celu aktualizacji oprogramowania karty należy skomunikować adapter z komputerem tak jak wyżej. Po udanej inicjacji urządzenia należy wybrać plik z firmware klikając "Otwórz plik" i wczytując go z dysku:


  Następnie klikamy przycisk"Aktualizuj" i czekamy na wgranie nowego oprogramowania:

  Wgrywanie nowego oprogramowania sygnalizowane jest paskiem postępu w programie konfiguracyjnym oraz przez miganie zielonej diody stanu urządzenia.


  InterfejsWWW
  Interfejs WWW służy do szybkiej zmiany ustawień urządzenia bez konieczności podłączania go do komputera. Aby go wywołać nalezy w przeglądarce wpisać adres IP który przypisaliśmy do urządzenia. Po podaniu hasła dostępu (ustawionego przez Konfigurator) mamy dostęp do wszystkich ustawień:

  Wersje testowć interfejsu WWW można znaleść pod
  ==Tym adresem==
  Dane techniczne:

  Zasilanie:
  Napięcie zasilania: 7.5V – 12V
  Prąd: do 100mA

  Port komunikacyjny:
  Typ złącza: COM, DB-9, wtyk
  Protokół: RS-232C
  Prędkość transmisji: do 115200 bit/s
  Dlugość kabla: do 15m

  Port ETHERNET
  Typ złącza: RJ45
  Obsługiwany tryb: 10BaseT

  Obsługiwane protokoły:
  - ARP
  - ICMP
  - IP: UDP i TCP

  Zasilacz sieciowy:
  Napięcie wejściowe: 230VAC 50Hz
  Napięcie wyjściowe: 12VDC
  Prąd wyjściowy: 500mA

  Moc pobierana przez urządzenie 2W

  Obsługiwane serwery:
  - camd3 wersja 357x
  - newcamd
  - satbazaar

  Obsługiwane tunery:
  - Ferguson i inne zgodne wszystkie modele
  - Pioneer
  - Humax
  - Philips (RS232)
  - Wersja testowa season-logger’a
  (wszystkie tunery ze slotem na kartą abonencką )


 2. #2
  Junior Member
  Dołączył
  Mar 2009
  Posty
  19
  mam pytanko czy bedzie współpracował z ferdkiem 8900 bo znalazłem na innym forum iz z 8800 napewno nie wspópracuje gdzie sie dowiedzieć bo ze stronki pfl brak odpowiedzi chyba tylko kase trzepią

 3. #3
  Junior Member
  Dołączył
  May 2009
  Posty
  1
  nie wspołpracuje z hf8900

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •