Jako, że N-ka jest fajną platformą i napewno będziemy chcieli ją poedukować stwierdziłem, że założe temat o tej karcie. Inne tematy się namnożyły z samymi pytaniami. Proponuje podpiąć ten temat i zachować porządek na forum. Ale moi drodzy konkrety!

Jak wszyscy wiemy N-ka jest kodowana w najnowszej dotąd odmianie Conaxu, czyli CAS7. Ta Odmiana jak dotąd jest praktycznie nie ruszona. Dodatkowo od tej wlasnie wersji w Conaxie występuje tz. "sparowanie karty z dekoderem" co w praktyce oznacza, że karta działa tylko w tym egzemplarzu tunera, który dostajemy razem z kartą. W naszym przypadku oznacza to narazie silne przywiązanie do NBoxa, pod groźbą ciemności na ekranie.

Wcześniejsze wersje Conaxu do CAS5 były rozpracowane, jedynym probelemem był brak kluczy. Oznacza to, że już tamte karty były bardzo dobrze zabezpieczone i nie bedzie łatwo co kolwiek zrobić. Uwaga, poprzednie karty w phoenixie na kwarcu 3,57MHz sypały pierdoły. Dowiedziałem się też, że karty nie działały w slotach dreamboxów, jedynie w orginalnych modułach dostępu.

Z Conaxu CAS7 korzystają obecnie głównie platformy skandynawskie np. Canal Digital Nordic. Co do innych to narazie nie mam pewności co do CASu.

Wyszedł już plugin emulujący CAM Conaxu CAS7, więc już coś jest i ktoś się tym tystemem zajmował. Wtyczka nazywa się: CnxCAM, do sciągnięcia TUTAJ. Nowszej wersji chyba nie ma. Dziwi mnie natomiast, że nie trzeba nic wyciągać z dekodera ani z karty, żeby karta zadziałała w tym emulatorze. Być może starsze karty w CAS7 nie były sparowane z tunerami, tego jeszcze do końca nie wiem. Dlatego proponuje, żeby sprawdził to jakiś posiadacz N-ki. Gdybym miał to bym sprawdził, czekam na dekodery z hdd. Być może w Conaxie jest tak jak w NDSie, że karta bez BOXID działa np. w g***ie. Tego nie wiem.

Kolejna sprawa, która wyszła dzisiaj. W Conaxie jest coś takiego jak: Conax Unique Address. Wie ktoś do czego to służy?? Można to odczytać z menu dekodera. Jest to jakiś unikalny numer związany z kartą, ale do czego to jest??

Jeszcze mały cytat dotyczący sparowania karty z tunerem, prosze o przetłumaczenie:

Cytat:
In some weeks, be expected hack on emu codering systeem Conax can of mostly in Scandinavia used. It would concern hack - Conax CAS7. This is the last brought out version of this codering systeem. It would not concern moreover complete hack - Conax CAS7 but some so-called backdoors which would stand open. It is then allerdings uncertainly or these hack long-term will persist.

The reason why is made at this moment information still no public would be present according to these same sources in the fact that one wants study further on the Conax CAS7 codering ssyteem without providers can the breaches in the backdoors stop. This way one hopes come further in whole of this coding.

That Conax an always more geliefdere coding becomes on at hacken comes with by the fact that beside the Canal + parcels on 1 West much East transmits European and Russian televisie package at this moment in Conax or have announced large interest to have as a coding standard in the future Conax to use.
Postaram się skontaktować z autorem tej wtyczki, może on wniesie coś nowego do tematu. Prosiłbym Was, żebyście wrzucali to co macie na temat najnowszego Conaxu. Z mojej strony to wszytko na dzisiaj. Prosze jakiegoś miłego moda o podpięcie tematu, chociaż czasowe.

pozdrawiam