Pik

Nowe procesory do przenośnych komputerów od nVidia

Rate this Entry
by
Pik
, 07-04-13 at 21:21 (2356 Odsłon)


Firma nVidia zaprezentowała pięć nowych procesorów graficznych przeznaczonych do komputerów przenośnych. Każdy z nich został wyposażony w trzy technologie, które automatyczne zwiększają wydajność notebooka oraz jakość wyświetlanych efektów graficznych.


Każda z tych technologii pracuje w tle, bez ingerencji użytkownika, wydłużając czas pracy na akumulatorach, zwiększając wydajność graficzną komputera, a także poprawiając jakość efektów graficznych. Dzięki nim procesor graficzny notebooka zapewnia użytkownikowi możliwie najlepszą jakość pracy.

Opisywane technologie to:
• Nowa technologia nVidia GPU Boost 2.0, która inteligentnie dostosowuje prędkość zegara procesora graficznego w celu uzyskania jak najwyższej wydajności graficznej.

• Technologia nVidia Optimus, która włącza procesor graficzny, gdy jest on potrzebny i wyłącza go w sytuacjach, gdy jego moc jest zbędna, tym samym wydłużając czas pracy komputera na akumulatorach.
Oprogramowanie GeForce Experience, które dostosowuje ustawienia gier w celu uzyskanie możliwie najlepszego połączenia wydajności i jakości graficznej dla notebooka użytkownika, a także dba o aktualność sterowników GeForce.
eCall w samochodach uratuje ofiary wypadków drogowych

Wszystkie trzy z opisywanych technologii są dostępne w nowej serii mobilnych procesorów graficznych GeForce 700M, w tym GeForce GT 750M, GeForce GT 745M oraz GeForce GT 740M dostępnych w segmencie urządzeń wysokowydajnych, a także w układach GeForce GT 735M i GT 720M przeznaczonych dla komputerów klasy ekonomicznej.Ericsson rozszerza działania na rynku TV

Procesory graficzne NVIDIA GeForce 700M są dostępne w sprzedaży już od dzisiaj. Każdy wiodący producent notebooków będzie oferować notebooki z technologią GPU Boost 2.0. Wśród nich znajdują się takie firmy, jak Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony i Toshiba.

nVidia

Tagi: nvidia Dodaj / edytuj tagi
Kategorie
TECHNOLOGIA

Komentarz